دانلود سبزه عید نوروز

تاریخچه سبزه عید نوروز

دانلود سبزه عید نوروز خوان نوروزی (سفره هفت سین) باید سفید باشد چرا که نشانه پاکی و سفید بختی و روشنایی است و نیز نشانه جهان بی پایان است که بارگاه یزدان در آن است. در سفره و یا همان خوان نوروزی مواد و چیدنی‌هایی گذاشته می‌شود که هرکدام نشانه و نمادی از سلامتی، ‌رزق و روزی، زایش، ‌برکت و … است.

دانلود سبزه عید نوروز شاید زیباترین ویژگی سفره هفت سین را می‌توان به وجود سبزه آن دانست، به این دلیل که سبزه با رنگ و طراوت خود دلها را شادمان می سازد و با نگریستن به آن طلوع سال جدید را زیباتر می‌کند.

در ایران باستان رسم بر این بود که بیست و پنج روز قبل از نوروز در کاخ پادشاهان دوازده ستون از خشت خام برپا می‌ساختند و بر هر کدام یک نوع غله می‌کاشتند و معتقد بودند اگر سبزه‌ها خوب بروید سال پر برکتی است.

سبزه عید نوروز در زمان ایران باستان

در ایران باستان دانه‌های گندم، جو را بر این ستون‌های خشتی می‌کاشتند و روز ششم فروردین آنها را برمی چیدند و به نشان برکت و باروری در تالارها پخش می‌کردند و معمولا سه قاب از سبزه به نماد اندیشه نیک، گفتار نیک و کردار نیک بر خوان می‌گذاشتند و اغلب کنار آنها گندم، جو و ارزن که نقش مهمی در خوراک مردم داشتند سبز می کردند تا سبب فراوانی این دانه‌ها در سال جدید گردد. امروزه نیز آن چیزی که وجودش بر سر سفره هفت سین ضرورت دارد، سبزه است. زرتشتیان رویش سبزه را در نوروز نشان تازه شدن زندگی و فصل رویش دانه‌ها که خود برکت زندگی محسوب می‌شود، می‌دانند. دانه‌هایی که امروزه کشت می‌شود بیشتر گندم و عدس است ولی ماش و تره تیزک را نیز سبز می‌کنند.

بعد از آن که دانه‌های روز آمده را در بشقاب‌های پهن بی لبه که معمولا سه عدد و مخصوص کاشتن سبزه هستند، ریختند، روی جوانه‌ها را پرده‌ای از ماسه نرم می‌ریزند و آب می‌دهند تا سبز شود.

 

لطفا توجه داشته باشید

  1. استفاده بدون ذکر نام عکاس سعید بختیاریان از این عکس شرعأ حرام میبیاشد به حقوق عکاسان و طراحان احترام بگذاریم.
  2. استفاده بدون ذکر منبع از مجموعه عکس های سایت تبلیغاتچیان پیگرد قانونی دارد.

 

سایت تبلیغاتچیان بهترین فروشگاه خرید محصولات لوکس تبلیغاتی و نمایشگاهی
برای دیدن محصولات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

دانلود سبزه عید نوروز

دانلود سبزه عید نوروز

 

دانلود عکس با کیفیت سبزه عید نوروز و هفت سین

 

رمز فایل:   tablighatchian.ir

حجم 4 مگابایت  دانلود

 

دریافت فایل | حجم: 4 مگابایت دانلود